HABERLER

Haber

AFRİKA, MULTİMODAL KONSOLİDASYON SERVİSİ İLE DAHA YAKIN

 

Uluslararası deniz ve hava yolu taşımacılığında dünya çapında yaygın ve güvenilir hizmet sunan Horoz Bolloré Logistics Afrika’ya özel ilk multimodal konsolidasyon servisi ile müşterilerinin karşısına çıktı.

Bu yöntemler coğrafi anlamda zor koşullara sahip olan Afrika pazarının lojistikteki dezavantajlarını müşterileri için bertaraf ederken üretim anlayışından da ödün vermiyor.

 

 

Afrika kıtasının en güçlü lojistik yapılanmasına sahip olan Bolloré Group, limanları, depoları ve araçları ile 54 Afrika ülkesinin 46’sında faaliyet gösteriyor. Afrika’da etkin çalışmalar yürüten Bolloré Group’un bölgedeki 50 yıllık köklü geçmişini arkasına alan Horoz Bolloré Logistics de son dört yıldır kıtaya artan hacimle birlikte rotasını Afrika’ya çevirdi.

Zorlu coğrafi yapısı ve altyapıdaki birtakım eksiklikleri nedeniyle Afrika’nın rahatlıkla fark yaratabileceği bir saha

olmasından yola çıkan Horoz Bolloré Logistics, söz konusu pazarda müşterilerine zamanında ve kaliteli hizmet sunmak için yenilikçi adımlar atıyor.

 

 

HOROZ BOLLORÉ LOGISTICS'TEN YENİLİKÇİ ADIMLAR

 

Müşteri odaklı yaklaşımı ile yaygın uluslararası servis ağı sayesinde zamanında, uygun maliyetlerle, güvenilir ve hızlı çözümler üreten Horoz Bolloré Logistics, söz konusu yenilikçi adımlar çerçevesinde Afrika’ya ihracat yapmak isteyen Türk firmalarının karşısına yepyeni bir çözümle çıktı. Hayata geçirdiği “Multimodal Konsolidasyon Servisi” ile coğrafi anlamda zor koşullara sahip olan Afrika pazarının lojistikteki dezavantajlarını müşterileri için bertaraf

eden firma, böylece ilgili pazarda en kısa sürede ve kaliteli taşımacılık anlayışıyla yoluna devam edeceğinin sinyallerini verdi.

 

GÜVENLİ TESLİMAT HER ŞEYİN ÖNÜNDE

 

Horoz Bolloré Logistics’in devreye soktuğu Multimodal Konsolidasyon Servisi, deneyimli profesyonellerden oluşan uzman kadronun desteği ile kargoları, Türkiye genelinden kara yolu ile Fransa ve Belçika’ya, buradaki Antwerp ve Rouen aktarma merkezlerinden deniz yolu ile Afrika ülkelerine nakliyesi mantığına dayanıyor. İç nakliyeler sırasında da güvenli teslimat ilkesi doğrultusunda hareket eden Horoz Bolloré Logistics, ortağı Bolloré Group'un

iç koridorlarını kullanarak, bu alandaki avantajını da devreye sokuyor.

Kara ve deniz yolunu kombine ederek oluşturulan yeni Multimodal Konsolidasyon Servisi sayesinde, ihracatçılara kapıdan kapıya en hızlı servis avantajının sunulması amaçlanıyor.

Afrika Multimodal Konsolidasyon servisi ile ilgili LCLafrica@horoz.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.TÜM HABERLER