HABERLER

Haber

ÇAĞRI MERKEZİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

 

HOROZ LOJİSTİK İNSAN KAYNAKLARI DİREKTÖRLÜĞÜ, YURTİÇİ TAŞIMALARI GRUP BAŞKANLIĞI'NA BAĞLI FAALİYETLERİNE DEVAM EDEN “ÇAĞRI MERKEZİ BÖLÜMÜ” ÇALIŞANLARINA YÖNELİK, İŞ BAŞI ORYANTASYON SÜREÇLERİNİ GÖZDEN GEÇİREREK YENİDEN TASARLADI

Firmaların temasta olduğu kişi veya kurumlar ile olan etkileşimlerini, iletişim kanalları ile çağrı merkezlerinin sağladığı biliniyor. Bu anlamda müşteri odaklılık ve iletişimden bahsettiğimizde strateji, insan kaynağını ve teknolojiyi optimumda harmanlayarak bir arada kullanabilmeyi başarmaktan geçiyor. Çağrı merkezlerinin en etkili kaynaklarının insan olmasından yola çıkarak, iletişim

yönetim sistemlerinin müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik kullanılması gerektiğine inanılıyor. Müşteri memnuniyetinin artırılması, hizmet kalitesi, operasyonel güç gibi kriterlerin yanında mutlu, motive ve bilgi düzeyi yüksek çalışanlara sahip olmaktan geçiyor. Bu noktalar dikkate alındığında Horoz Lojistik de çağrı merkezinde göreve başlayacak çalışanları için İnsan Kaynakları departmanı ve ilgili bölüm yöneticileri bir araya gelerek, iş başı oryantasyon süreçlerini yeniden tasarladı. Bu değişimdeki temel amaç, firma bünyesine yeni katılan personele kurumu detaylıca anlatmak, Türkiye ve küresel pazardaki kabiliyetlerinden bahsetmek, çağrı merkezi konusunda bilgi vermek, karşılaşabilecekleri problemlere örnekler vererek çözüm üretme noktasında yöntem göstermenin yanı sıra, ilgili kişilerin teknik ve mental açıdan hazırlanmalarına destek olmak şeklinde sıralanıyor.

Araştırmalar gösteriyor ki müşteri bağlılığındaki yüzde 5'lik bir artış, kârlılığı yüzde 25-80 arasında yükseltebiliyor. Günümüzde şirketlerin ürün ya da hizmetlerini tek bir kanal aracılığıyla dağıtmaları artık yeterli olmadığından, müşteri taleplerine birden fazla kanal ile cevap vermek gerekiyor.

Horoz Lojistik de markasının sesini müşterilerine yansıtan çağrı merkezi çalışanlarının yetkin ve motive personeller olması amacıyla, belirli zamanlarda destekleyici eğitimlerle onların yanında olmaya devam ediyor.

 TÜM HABERLER