HABERLER

Haber

MEHMET EMİN HOROZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, 103. YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİNİ VE ŞEHİTLERİMİZİ ANDI

 

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103. YILI, MEHMET EMİN HOROZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN, AVCILAR’DAKİ BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ETKİNLİKLE KUTLANDI. KUTLAMALARA İLÇE KAYMAKAMI, İLÇE BELEDİYE BAŞKANI VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN YANI SIRA ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI.

Mehmet Emin Horoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümünü, tüm okulları temsilen, Avcılar ilçesinde bulunan Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği törenle kutladı. Bu tören vesilesiyle, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, saygı ve minnetle anıldı. Törene Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, Avcılar Garnizon Komutanı Albay Önder İrevül, Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Muharip Gaziler Derneği’nden kıymetli gaziler, Mehmet Emin Horoz Eğitim Vakfı’nı (HOREV) temsilen Cengiz Atabay, Cemil Gül ve Duygu Şafak katıldı. İlçe okullarını temsilen okul müdürleri ve öğrenciler de bu anlamlı törende yerlerini aldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Okul Müdürü Mahfuz Gönüllü’nün açılış konuşması ile devam etti. Programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ve Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan yaptı. 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamaları, Mehmet Emin Horoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecilerinden Nermin Ciğerci’nin katkılarıyla ve okul öğretmenlerinden Selma Kaya’nın hazırladığı “Çanakkale Geçilmez” temalı oratoryo gösterisi ile başladı. Zeybek oyunu ile devam eden gösteri, okul öğretmenlerinden Ali Efe Çınar ve Mahmut Güney tarafından hazırlanan okul korosu konseri ile devam etti. Program, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Bu kutlama vesilesiyle, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünde, gösterdikleri eşsiz mücadelenin bilinciyle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.TÜM HABERLER